Sobota, 3 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Mniej pieniędzy na RPO, więcej dla TK

07.01.2016, 09:52; Aktualizacja: 07.01.2016, 10:04

Tegoroczne plany wydatków Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego, sądów powszechnych i administracyjnych, a także Krajowej Rady Sądownictwa spotkały się z akceptacją komisji sprawiedliwości i praw człowieka. Posłom nie spodobał się za to plan zwiększenia wydatków na Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich - informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Reklama

Podczas wtorkowej dyskusji w komisji najwięcej emocji wywołały kwestie wydatków, jakie chce poczynić w tym roku TK. Pojawiły się nawet tak skrajne głosy, że należałoby w ogóle wstrzymać finansowanie tego organu z budżetu państwa.


Pozostało jeszcze 63% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.