Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Bank musi niezwłocznie informować o spłacie kredytu

21.01.2016, 09:32; Aktualizacja: 21.01.2016, 09:34

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumenta uznał, że bank nie może poprzestawać na zbiorczym wysyłaniu raz na miesiąc informacji o klientach, którzy spłacili już zadłużenie. Musi to robić na bieżąco.

Reklama

Sąd badał odwołanie BRE Banku od decyzji prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta, który nałożył ponad 1,5 mln zł kary za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów. Chodziło o umowę, którą bank zawarł z Biurem Informacji Kredytowej, i o dołączony do niej regulamin. Zgodnie z nim wsady informacyjne, czyli dane na temat bieżącego zadłużenia klientów banku, miały być przesyłane nie rzadziej niż raz w miesiącu, choć jednocześnie regulamin umożliwiał ich częstszą aktualizację.


Pozostało jeszcze 53% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Spór wokół TK

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.