Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Prokuratura pozwana za zmuszanie do dyżurów matek małych dzieci

18.02.2016, 07:41; Aktualizacja: 18.02.2016, 07:58

W niektórych prokuraturach dyżury zdarzeniowe w nocy oraz w dni wolne od pracy pełnią również prokuratorki – matki małych dzieci. A to pozostaje wbrew obowiązującym przepisom. Jedna z oskarżycielek pozwała właśnie Prokuraturę Okręgową w Krakowie o naruszenie praw pracowniczych - informuje DGP.

Reklama

Domaga się nakazania „zaniechania naruszenia dobra osobistego (...) w postaci zdrowia oraz prawa do rodziny i utrzymywania więzi rodzinnych poprzez zwolnienie (...) z obowiązku pełnienia dyżurów w okresie sprawowania przez nią opieki nad dzieckiem i wykonywania pracy w godzinach nocnych oraz w niedziele i święta”.


Pozostało jeszcze 57% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.