Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Makler musi być dyskretny

25.02.2016, 08:34; Aktualizacja: 25.02.2016, 08:39
 • Wyślij
 • Drukuj

Samo ujawnienie przez maklera poufnej informacji stanowiącej tajemnicę zawodową wystarczy, aby został on ukarany przez Komisję Nadzoru Finansowego – uznał WSA w Warszawie.

Reklama

Sąd musiał rozstrzygnąć m.in., na ile precyzyjne muszą być informacje poufne. Ujawnienie takich, których za poufne nie można uznać, nie jest bowiem zabronione. WSA stwierdził, że udzielona przez maklera informacja nie musi być na tyle szczegółowa, by pozwoliła na stwierdzenie, w jaki sposób zmieni się cena danego instrumentu. Wystarczy, że racjonalny inwestor będzie w stanie ją wykorzystać jako jedną z wielu danych pozwalających na podjęcie decyzji.

PS/źródło: DGP

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.