Piątek, 21 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

RZ: Polskie sądy nie należą do najsurowszych

04.03.2016, 07:14; Aktualizacja: 04.03.2016, 07:32
 • Wyślij
 • Drukuj

Wyższe niż u nas wyroki zapadają na Węgrzech, Słowacji i Cyprze. Takie wnioski płyną z raportu przygotowanego właśnie przez Instytut Wymiaru Sprawiedliwości.

Reklama

Krótkie kary więzienia orzekają najczęściej sądy w Finlandii, Holandii i Anglii. Na grzywny stawiają z kolei w Danii i Niemczech. Polskie sądy dużo częściej niż inne wydają wyroki więzienia w zawieszeniu.

Z raportu wynika także, że Polska znajduje się w gronie państw o najwyższych współczynnikach skazań za rozbój, gwałt i oszustwo (trzecie miejsce). Z kolei w przypadku pozostałych przestępstw zajmujemy pozycję w środku tabeli.

PS/źródło: Rzeczpospolita

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Wymiar sprawiedliwości

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Porównanie sędzi do pracownicy agencji towarzyskiej jest obraźliwe, wulgarne i poniżające. Dodatkowo uderza też w autorytet wymiaru sprawiedliwości.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.