Czwartek, 8 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

RZ: Polskie sądy nie należą do najsurowszych

04.03.2016, 07:14; Aktualizacja: 04.03.2016, 07:32
 • Wyślij
 • Drukuj

Wyższe niż u nas wyroki zapadają na Węgrzech, Słowacji i Cyprze. Takie wnioski płyną z raportu przygotowanego właśnie przez Instytut Wymiaru Sprawiedliwości.

Reklama

Krótkie kary więzienia orzekają najczęściej sądy w Finlandii, Holandii i Anglii. Na grzywny stawiają z kolei w Danii i Niemczech. Polskie sądy dużo częściej niż inne wydają wyroki więzienia w zawieszeniu.

Z raportu wynika także, że Polska znajduje się w gronie państw o najwyższych współczynnikach skazań za rozbój, gwałt i oszustwo (trzecie miejsce). Z kolei w przypadku pozostałych przestępstw zajmujemy pozycję w środku tabeli.

PS/źródło: Rzeczpospolita

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.