Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Zaostrzenie przepisów poprawiło bezpieczeństwo na drogach

07.03.2016, 09:29; Aktualizacja: 07.03.2016, 09:33
 • Wyślij
 • Drukuj

Już co trzecie zatrzymane prawo jazdy jest odbierane za przekroczenie prędkości o 50 km/h. Efekt? W ubiegłym roku było najmniej wypadków i ofiar od 30 lat.

Reklama

W ubiegłym roku policjanci odnotowali o dwa tysiące wypadków mniej niż w 2014 r. Mniej też było ofiar śmiertelnych (o 264) i rannych (o 2767). Ogólnie rok 2015 zamknął się liczbą 32 967 wypadków, w których śmierć poniosło 2938 osób, a 39 788 odniosło obrażenia. Co prawda spadek liczby zdarzeń drogowych i ofiar trwa nieprzerwanie od 1997 r., ale rok 2015 był najbezpieczniejszym od 1986.

Co więcej, statystyki za pierwsze dwa miesiące tego roku pokazują, że ten pozytywny trend się utrzymuje. Od 1 stycznia do końca lutego – w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku – odnotowano o 396 mniej zdarzeń, o 80 mniej ofiar śmiertelnych i prawie pół tysiąca mniej rannych.

PS/źródło:DGP

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.