Czwartek, 8 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Zaostrzenie przepisów poprawiło bezpieczeństwo na drogach

07.03.2016, 09:29; Aktualizacja: 07.03.2016, 09:33
 • Wyślij
 • Drukuj

Już co trzecie zatrzymane prawo jazdy jest odbierane za przekroczenie prędkości o 50 km/h. Efekt? W ubiegłym roku było najmniej wypadków i ofiar od 30 lat.

Reklama

W ubiegłym roku policjanci odnotowali o dwa tysiące wypadków mniej niż w 2014 r. Mniej też było ofiar śmiertelnych (o 264) i rannych (o 2767). Ogólnie rok 2015 zamknął się liczbą 32 967 wypadków, w których śmierć poniosło 2938 osób, a 39 788 odniosło obrażenia. Co prawda spadek liczby zdarzeń drogowych i ofiar trwa nieprzerwanie od 1997 r., ale rok 2015 był najbezpieczniejszym od 1986.

Co więcej, statystyki za pierwsze dwa miesiące tego roku pokazują, że ten pozytywny trend się utrzymuje. Od 1 stycznia do końca lutego – w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku – odnotowano o 396 mniej zdarzeń, o 80 mniej ofiar śmiertelnych i prawie pół tysiąca mniej rannych.

PS/źródło:DGP

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.