Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Polacy nie znają prawa, ale o pracy sądów wypowiadają się negatywnie

08.03.2016, 07:50; Aktualizacja: 08.03.2016, 08:03
 • Wyślij
 • Drukuj

Sądy są zbiurokratyzowane, zadufane w sobie, opieszałe, dbają jedynie o własne interesy. A sędziowie są zaangażowani politycznie. Taki obraz polskiego wymiaru sprawiedliwości wyłania się z badania przeprowadzonego na zlecenie kwartalnika „Iustitia” oraz śląskiego oddziału Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”.

Reklama

Jako jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy wskazywano brak umiejętności komunikowania się sądów z obywatelami.

Druga część badań dotyczyła z kolei świadomości prawnej Polaków. Wyniki świadczą o tym, że obywatele niezbyt dobrze orientują się w obowiązujących ich regulacjach - donosi gazeta.

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą Maison & Partners we współpracy z Warsaw Enterprise Institute w dniach 29 stycznia – 1 lutego 2016 r. Wzięło w nim udział 1108 osób w wieku 18 lat i wzwyż, a zostało przeprowadzone on-line.

PS/źródło: DGP

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.