Sobota, 22 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Nowy porządek w prokuraturze

10.03.2016, 08:49; Aktualizacja: 10.03.2016, 08:50
 • Wyślij
 • Drukuj

Minister sprawiedliwości przedstawił projekt regulaminu wewnętrznego prokuratury. Zmiany mają wejść w życie 4 kwietnia 2016 r.

Reklama

W regulaminie  m.in. właściwość poszczególnych szczebli prokuratury. Od lat budzi to największe kontrowersje. I tak, na poziomie prokuratury regionalnej mają być prowadzone w szczególności: śledztwa o najpoważniejsze przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu dotyczące mienia wielkiej wartości, sprawy o najpoważniejsze przestępstwa finansowo-skarbowe względem mienia wielkiej wartości, czy inne sprawy gospodarcze zawiłe lub o szczególnej wadze. Na szczebel prokuratury okręgowej mają zaś trafiać m.in. sprawy o najpoważniejsze przestępstwa o charakterze kryminalnym i przestępstwa finansowo-skarbowe.

Uwagi do projektu można zgłaszać w ramach konsultacji do 22 marca.

PS/źródło: DGP

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.