Piątek, 9 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

TVN24: Wyroki w gazetach zamiast w urzędowych publikatorach

11.03.2016, 08:47; Aktualizacja: 11.03.2016, 08:58
 • Wyślij
 • Drukuj

"Nie widziałbym nic złego w tym, żeby TK wysyłał swoje orzeczenia do gazet" - mówił w programie "Tak jest" prof. Adam Strzembosz. Odniósł się w ten sposób do odmowy publikacji wyroku trybunału w sprawie ustawy naprawczej.

Reklama

- Jeżeli TK ogłosi nawet na swoich stronach, że wydał określone orzeczenie uchylające konkretne przepisy, to będzie wiązać sędziów, którzy wiedzą, jakie jest znaczenie i rola trybunału. Przecież to ogłoszenie, które nie zostanie prawdopodobne dokonane, można zastąpić innymi ogłoszeniami. Nie widziałbym nic złego, gdyby TK wysyłał swoje orzeczenia z jakimś skrótem uzasadnienia do gazet - mówił prof. Strzembosz.

Były prezes SN ocenił, że za sporem wokół Trybunału Konstytucyjnego stoi prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Wyrządza krzywdę nie tylko własnej formacji politycznej, ale i Polsce, której autorytet obniża się z tygodnia na tydzień w momencie, kiedy Europa wymaga konsolidacji - skomentował.

PS/źródło: TVN24

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.