Sobota, 22 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

TVN24: Wyroki w gazetach zamiast w urzędowych publikatorach

11.03.2016, 08:47; Aktualizacja: 11.03.2016, 08:58
 • Wyślij
 • Drukuj

"Nie widziałbym nic złego w tym, żeby TK wysyłał swoje orzeczenia do gazet" - mówił w programie "Tak jest" prof. Adam Strzembosz. Odniósł się w ten sposób do odmowy publikacji wyroku trybunału w sprawie ustawy naprawczej.

Reklama

- Jeżeli TK ogłosi nawet na swoich stronach, że wydał określone orzeczenie uchylające konkretne przepisy, to będzie wiązać sędziów, którzy wiedzą, jakie jest znaczenie i rola trybunału. Przecież to ogłoszenie, które nie zostanie prawdopodobne dokonane, można zastąpić innymi ogłoszeniami. Nie widziałbym nic złego, gdyby TK wysyłał swoje orzeczenia z jakimś skrótem uzasadnienia do gazet - mówił prof. Strzembosz.

Były prezes SN ocenił, że za sporem wokół Trybunału Konstytucyjnego stoi prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Wyrządza krzywdę nie tylko własnej formacji politycznej, ale i Polsce, której autorytet obniża się z tygodnia na tydzień w momencie, kiedy Europa wymaga konsolidacji - skomentował.

PS/źródło: TVN24

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.