Piątek, 9 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

TVN24: Porsche nie odpowiada za śmierć znanego aktora

06.04.2016, 09:28; Aktualizacja: 06.04.2016, 09:57
 • Wyślij
 • Drukuj

Sąd amerykański uznał, że wdowa po kierowcy samochodu, który spowodował wypadek w wyniku, którego zginął aktor Paul Walker, nie jest w stanie udowodnić, że winę za zdarzenie ponosi producent samochodu.

Reklama

Do tragicznego wypadku doszło 30 listopada 2013 roku. Paul Walker był pasażerem auta marki Porsche Carrera GT, którym kierował Roger Rodas. W miejscowości Santa Clarita w Kalifornii pędzący samochód wypadł z drogi, uderzył w drzewo, a następnie stanął w płomieniach. Obaj mężczyźni zginęli na miejscu. Policja ustaliła, że przyczyną wypadku była nadmierna prędkość. 

Kristine Rodas, której mąż kierował pojazdem i wiózł Walkera, po wypadku wytoczyła jednak proces przeciwko firmie Porsche. Zarzucała jej, że w modelu Carrera GT brakuje kilku istotnych elementów bezpieczeństwa, przez co obydwaj mężczyźni ponieśli śmierć na miejscu.

Sędzia Philip S. Gutierrez nie podzielił tej opinii.

PS/źródło: TVN24

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.