Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

TVN24: Porsche nie odpowiada za śmierć znanego aktora

06.04.2016, 09:28; Aktualizacja: 06.04.2016, 09:57
 • Wyślij
 • Drukuj

Sąd amerykański uznał, że wdowa po kierowcy samochodu, który spowodował wypadek w wyniku, którego zginął aktor Paul Walker, nie jest w stanie udowodnić, że winę za zdarzenie ponosi producent samochodu.

Reklama

Do tragicznego wypadku doszło 30 listopada 2013 roku. Paul Walker był pasażerem auta marki Porsche Carrera GT, którym kierował Roger Rodas. W miejscowości Santa Clarita w Kalifornii pędzący samochód wypadł z drogi, uderzył w drzewo, a następnie stanął w płomieniach. Obaj mężczyźni zginęli na miejscu. Policja ustaliła, że przyczyną wypadku była nadmierna prędkość. 

Kristine Rodas, której mąż kierował pojazdem i wiózł Walkera, po wypadku wytoczyła jednak proces przeciwko firmie Porsche. Zarzucała jej, że w modelu Carrera GT brakuje kilku istotnych elementów bezpieczeństwa, przez co obydwaj mężczyźni ponieśli śmierć na miejscu.

Sędzia Philip S. Gutierrez nie podzielił tej opinii.

PS/źródło: TVN24

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.