Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

RZ: Zmiany w urlopach zdrowotnych sędziów

08.04.2016, 09:20; Aktualizacja: 08.04.2016, 09:53
 • Wyślij
 • Drukuj

Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje właśnie nad zmianami przepisów o urlopach zdrowotnych sędziów. W nowelizacji do ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych chce nie tylko wprowadzić jasne kryteria mówiące o tym, kiedy o urlop można się ubiegać i na jakiej podstawie, ale też zobowiązać ministra sprawiedliwości do uzasadnienia decyzji odmownej.

Reklama

Ze statystyk Ministerstwa Sprawiedliwości wynika, że w 2012 r. złożono 38 wniosków o urlop zdrowotny, uwzględniono 26. W 2013 r. wniosków było 36, uwzględniono 14. W 2014 r. z 52 wniosków uwzględniono 18, a w 2015 r. z 47 – 19.

Powodem wnioskowania są zwykle przewlekłe choroby krążenia, serca, kręgosłupa i słuchu. 

Gazeta prognozuje, że wniosków o urlop może przybywać. Najnowsze badania kondycji zdrowotnej Temidy nie napawają bowiem optymizmem. Wynika z nich, że prawie 60 proc. zatrudnionych w sądach pracuje w stresie.

PS/źródło: Rzeczpospolita

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Spór wokół TK

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.