Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

TVN24: Nie będzie śledztwa w sprawie braku publikacji wyroku TK

27.04.2016, 07:10; Aktualizacja: 27.04.2016, 07:22
 • Wyślij
 • Drukuj

Wynika to z projektu decyzji, która powstaje w Prokuraturze Okręgowej Warszawa – Praga - informuje tvn24.pl.

Reklama

Portal podaje, że w ocenie śledczych wyroku nie trzeba wydrukować, bowiem – zdaniem prokuratorów - skład TK nie został wtedy wyłoniony zgodnie z przegłosowaną przez PiS "nowelą grudniową" ustawy o trybunale.

Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie prokurator Tomasz Kuroszczyk. Jest on trzecim z kolei śledczym (po Tomaszu Nowickim i Remigiuszu Krynke), który zajmuje się ponad 1700 zawiadomieniamiw sprawie braku publikacji wyroku TK, które trafiły do prokuratury okręgowej na warszawskiej Pradze.

PS/źródło: tvn24.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Spór wokół TK

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.