Środa, 7 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

RZ: Mediatorzy bez podwyżek

09.05.2016, 09:12; Aktualizacja: 09.05.2016, 09:31
 • Wyślij
 • Drukuj

Resort sprawiedliwości spóźnia się z wydaniem rozporządzenia, które ma podnieść stawki dla mediatorów przy sprawach ze skierowania sądu.

Reklama

Chodzi o rozporządzenie ministra sprawiedliwości w sprawie wysokości wynagrodzenia i podlegających zwrotowi wydatków mediatora, w tym stałego mediatora, w postępowaniu cywilnym, które miało towarzyszyć noweli mediacyjnej.

Według pierwotnych planów rozporządzenie to miało wejść w życie razem z ustawą 1 stycznia 2016 r., potem przesunięto ten termin na przełom pierwszego i drugiego kwartału 2016 r., jednak MS poinformował, że w resorcie nadal "trwają prace legislacyjne nad projektem przedmiotowego rozporządzenia", które "powinny zakończyć się w pierwszej połowie czerwca br.".

PS/źródło: Rzeczpospolita

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.