Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Podpis zza krat nie uwiarygadnia pustych faktur

10.05.2016, 09:14; Aktualizacja: 10.05.2016, 09:19
 • Wyślij
 • Drukuj

Ani fiskus, ani sądy nie dali wiary twierdzeniom podatnika, że faktury wystawiane podczas pobytu w areszcie dokumentują rzeczywiste czynności gospodarcze.

Reklama

Chodziło o przedsiębiorcę, który prowadził firmę zajmującą się szeroko rozumianą działalnością budowlaną. Organy kontrolne wykazały wiele nieprawidłowości w dokumentach, na których widniał jego podpis. Nie kwestionowały tego, że roboty zostały wykonane. Nie były natomiast pewne, czy rzeczywiście wykonawcą były firmy, których dane widniały na fakturach. Podatnik nie żądał bowiem żadnych gwarancji od swoich kontrahentów i nie był w stanie przedstawić jakichkolwiek kosztorysów wykonanych robót. A należność płacił im rzekomo „do ręki”.

Mężczyzna tłumaczył, że prowadzi działalność gospodarczą od siedmiu lat i przez ten czas udało mu się zebrać na tyle pieniędzy, by regulować należności w gotówce. Organy podatkowe pozostały jednak sceptyczne wobec tych zapewnień, bo – jak ustaliły w trakcie postępowania – mężczyzna płacił kontrahentom i podpisywał sporne faktury, przebywając w zakładzie karnym.

Ustalenia organów podtrzymał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie.

PS/źródło: DGP

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Spór wokół TK

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.