Czwartek, 20 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Stawki dla adwokatów i radców w dół

13.05.2016, 09:29; Aktualizacja: 13.05.2016, 09:37
 • Wyślij
 • Drukuj

Obniżka ma oznaczać powrót do stawek sprzed stycznia 2016 r.

Reklama

Wysokość stawek od początku kadencji interesowała posłów. Składali w tych sprawach interpelacje i zapytania. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro nie podejmował decyzji. Zrobił to w środę w nocy, już po zakończeniu wystąpienia informującego o wynikach audytu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

– Stawki zostaną obniżone – oznajmił.

Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości, mówi, że planowany jest powrót do poprzednich. Niewykluczone są jednak drobne zmiany, choć decyzje o tym jeszcze nie zapadły.

PS/źródło: Rzeczpospolita

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Wymiar sprawiedliwości

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Porównanie sędzi do pracownicy agencji towarzyskiej jest obraźliwe, wulgarne i poniżające. Dodatkowo uderza też w autorytet wymiaru sprawiedliwości.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.