Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

RZ: Poziom hałasu nad jeziorem

16.05.2016, 08:04; Aktualizacja: 16.05.2016, 08:16
 • Wyślij
 • Drukuj

Rada powiatu nie może znieść zakazu uprawiania sportów motorowodnych na jeziorze, nad którym żyją chronione ptaki, bez wcześniejszego ustalenia, jaki będzie poziom hałasu na terenach rekreacyjno-wypoczynkowych.

Reklama

Rada powiatu zmieniła uchwałę zakazującą używania niektórych jednostek pływających na jeziorach. Zrobiła to pod wpływem lokalnego stowarzyszenia, które zwróciło się w tej sprawie do starosty. Chciało ono dopuszczenia na jednym z jezior uprawiania sportów motorowodnych.

Zmianę zakwestionował wojewoda, zarzucając istotne naruszenie art. 33 ust. 1 ustawy z 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody. Tłumaczył, że jezioro położone jest na obszarze specjalnej ochrony ptaków Natura 2000.

Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał, że rada powiatu może zmienić uchwałę i uchylić zakaz, ale tylko i wyłącznie, gdy istnieją ku temu odpowiednie warunki akustyczne na terenach rekreacyjno-wypoczynkowych lub gdy takie warunki stworzy. Z tych powodów, zanim rada powiatu zmieni uchwałę wprowadzającą zakaz dla motorówek powinna ustalić, czy na terenach rekreacyjno-wypoczynkowych panują odpowiednie warunki akustyczne czy też nie.

PS/źródło: Rzeczpospolita

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Spór wokół TK

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.