Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: MF nie zgadza się na podwyżki dla delegowanych

17.05.2016, 09:07; Aktualizacja: 17.05.2016, 09:25
 • Wyślij
 • Drukuj

Dodatek mieszkaniowy dla sędziów delegowanych do Ministerstwa Sprawiedliwości lub Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury powinien nadal być ustalany kwotowo, a nie – jak proponuje resort sprawiedliwości – jako procent od wynagrodzenia. Tak uważa Ministerstwo Finansów.

Reklama

Pod koniec kwietnia MS przedstawiło projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie delegowania sędziów do Ministerstwa Sprawiedliwości i KSSiP oraz świadczeń przysługujących sędziom delegowanym poza stałe miejsce pełnienia służby. Jedna ze zmian ma dotyczyć sposobu ustalania wysokości miesięcznego ryczałtu za zakwaterowanie. W obowiązującym rozporządzeniu (Dz.U. z 2009 r. nr 98, poz. 824 ze zm.) jest on określony kwotowo. Teraz resort proponuje, aby wysokość tego dodatku była obliczana jako procent wynagrodzenia zasadniczego. Dzięki temu dodatek byłby corocznie waloryzowany.

Na takie rozwiązanie nie chce dać jednak zgody resort finansów. MF przypomina, że sędzia nie może obecnie łączyć delegacji do MS lub innej jednostki nadzorowanej przez ministra z orzekaniem. A wysokość wynagrodzeń sędziowskich jest ściśle powiązana właśnie z wykonywaną funkcją orzeczniczą.

PS/źródło: DGP

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.