Niedziela, 4 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Odszkodowanie za skradziony towar jest kosztem

23.05.2016, 08:57; Aktualizacja: 23.05.2016, 09:01
 • Wyślij
 • Drukuj

Kradzież skutkuje niewykonaniem zobowiązania przez przewoźnika. Inaczej jest z ubytkiem lub uszkodzeniem przesyłki – uznał WSA w Warszawie.

Reklama

Sprawa dotyczyła spółki, która przewoziła koleją towary zarówno w Polsce, jak i za granicą. Chciała zaliczać do kosztów podatkowych wydatki ponoszone na odszkodowania dla swoich kontrahentów. Wymieniła trzy sytuacje, w których najczęściej je wypłaca: kradzież towaru, ubytek przesyłki i jej uszkodzenie.

Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie uznał jednak, że w żadnej z sytuacji wskazanych przez spółkę (kradzież, ubytek, uszkodzenie) wypłata odszkodowania nie będzie kosztem podatkowym.

WSA w Warszawie nie zgodził się z organem w kwestii odszkodowań za skradzione towary. Przyznał mu natomiast rację w ocenie dwóch pozostałych sytuacji.

PS/źródło: DGP

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.