Niedziela, 23 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Odszkodowanie za skradziony towar jest kosztem

23.05.2016, 08:57; Aktualizacja: 23.05.2016, 09:01
 • Wyślij
 • Drukuj

Kradzież skutkuje niewykonaniem zobowiązania przez przewoźnika. Inaczej jest z ubytkiem lub uszkodzeniem przesyłki – uznał WSA w Warszawie.

Reklama

Sprawa dotyczyła spółki, która przewoziła koleją towary zarówno w Polsce, jak i za granicą. Chciała zaliczać do kosztów podatkowych wydatki ponoszone na odszkodowania dla swoich kontrahentów. Wymieniła trzy sytuacje, w których najczęściej je wypłaca: kradzież towaru, ubytek przesyłki i jej uszkodzenie.

Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie uznał jednak, że w żadnej z sytuacji wskazanych przez spółkę (kradzież, ubytek, uszkodzenie) wypłata odszkodowania nie będzie kosztem podatkowym.

WSA w Warszawie nie zgodził się z organem w kwestii odszkodowań za skradzione towary. Przyznał mu natomiast rację w ocenie dwóch pozostałych sytuacji.

PS/źródło: DGP

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.