Wtorek, 6 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Ostateczna decyzja też jest do wzruszenia

25.05.2016, 08:16; Aktualizacja: 25.05.2016, 08:25
 • Wyślij
 • Drukuj

Jeżeli wyjdą na jaw nowe dowody, można żądać wznowienia postępowania podatkowego, nawet gdy skarga czeka już na rozpatrzenie przez Naczelny Sąd Administracyjny – uznał WSA w Warszawie.

Reklama

Chodziło o spółkę z o.o., która najpierw złożyła skargę kasacyjną na niekorzystny dla niej wyrok sądu I instancji, a dopiero potem wniosła o wznowienie postępowania podatkowego. Twierdziła, że w obliczu nowych dowodów (przesłuchań świadków) może domagać się nadzwyczajnego trybu postępowania, o którym mowa w art. 240 par. 1 pkt 5 ordynacji podatkowej.

Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie odmówił jednak wznowienia postępowania. Wskazał, że spółka złożyła już skargę kasacyjną, a to jest przeszkodą do wznowienia postępowania, bo doprowadziłoby to do zbiegu dwóch postępowań – sądowoadministracyjnego i podatkowego.

Spółka zaskarżyła odmowną decyzję organu.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie przyznał jej rację. 

PS/źródło: DGP

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.