Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Ostateczna decyzja też jest do wzruszenia

25.05.2016, 08:16; Aktualizacja: 25.05.2016, 08:25
 • Wyślij
 • Drukuj

Jeżeli wyjdą na jaw nowe dowody, można żądać wznowienia postępowania podatkowego, nawet gdy skarga czeka już na rozpatrzenie przez Naczelny Sąd Administracyjny – uznał WSA w Warszawie.

Reklama

Chodziło o spółkę z o.o., która najpierw złożyła skargę kasacyjną na niekorzystny dla niej wyrok sądu I instancji, a dopiero potem wniosła o wznowienie postępowania podatkowego. Twierdziła, że w obliczu nowych dowodów (przesłuchań świadków) może domagać się nadzwyczajnego trybu postępowania, o którym mowa w art. 240 par. 1 pkt 5 ordynacji podatkowej.

Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie odmówił jednak wznowienia postępowania. Wskazał, że spółka złożyła już skargę kasacyjną, a to jest przeszkodą do wznowienia postępowania, bo doprowadziłoby to do zbiegu dwóch postępowań – sądowoadministracyjnego i podatkowego.

Spółka zaskarżyła odmowną decyzję organu.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie przyznał jej rację. 

PS/źródło: DGP

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.