Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

RZ: Sędziowie zbyt łagodni dla kolegów po fachu

03.06.2016, 08:07; Aktualizacja: 03.06.2016, 08:15
 • Wyślij
 • Drukuj

Zbigniew Ziobro uważa, że orzekane obecnie kary za przewinienia są zbyt łagodne i zapowiada zmiany w sędziowskich dyscyplinarkach.

Reklama

"Rzeczpospolita" donosi, że  rozważane są dwa kierunki zmian. Pierwszy ma polegać na przeniesieniu obu instancji dyscyplinarnych do Sądu Najwyższego. Drugi – na wprowadzeniu czynnika społecznego, czyli ławników.

Po zmianach ma się pojawić też nowa kara dyscyplinarna – finansowa. Minister chce obcinać sędziom pensje – od 5 do 15 proc. Kara ma trwać od sześciu miesięcy do dwóch lat.

PS/źródło: Rzeczpospolita

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.