Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Centrala interweniuje w sprawie przeciążenia rejonów

08.06.2016, 09:26; Aktualizacja: 08.06.2016, 09:44
 • Wyślij
 • Drukuj

Mimo regulacji obowiązujących od połowy kwietnia wyższe szczeble w prokuraturze nie garną się do odciążenia rejonów. Prokuratura Krajowa zainteresowała się problemem.

Reklama

W teren poszły dwa oficjalne pisma mające na celu zmotywowanie do prawidłowej interpretacji przepisów.

Do 6 czerwca w rejonach i okręgach powinny powstać wykazy spraw należących do właściwości wyższych szczebli. Natomiast do 20 czerwca prokuratorzy okręgowi i prokuratorzy regionalni powinni wydać zarządzenia o przejęciu konkretnych spraw do prowadzenia.

Również Prokuratura Krajowa zobowiązała wszystkich prokuratorów okręgowych i regionalnych do nadesłania listy spraw wnioskowanych o przejęcie – wraz z informacją o tym, czy do przejęcia doszło.

PS/źródło: DGP

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Spór wokół TK

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.