Sobota, 3 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Resort cyfryzacji nie chce ujawnić komu przyznał nagrody

09.06.2016, 08:15; Aktualizacja: 09.06.2016, 08:33
 • Wyślij
 • Drukuj

Szefowa resortu Anna Streżyńska nie chce ujawnić informacji o tym, jakie wynagrodzenie otrzymują konkretni doradcy z jej gabinetu politycznego. Nie upublicznia też listy nagród ani księgi wejść/wyjść.

Reklama

Z wnioskiem w tej sprawie zwrócili się w kwietniu członkowie Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska. Ministerstwo – po dwóch miesiącach – odpowiedziało „nie”.

Z pisma resortu możemy się dowiedzieć, że ewidencja gości prowadzona jest w formie elektronicznej i zdaniem ministerstwa nie zawiera informacji o sprawach publicznych. Ma charakter wewnętrzny, organizacyjny i techniczny. Są w niej bowiem tylko personalia osób spoza aparatu administracji publicznej.

Jednocześnie ministerstwo udostępniło jednak dwa dokumenty, ale w dość niecodzienny sposób. Lista pracowników, którym w 2015 r. i na początku 2016 r. przyznano nagrody, zawiera tylko informacje o kwotach, ale bez przypisania ich do nazwisk. Te poddano anonimizacji. Wiadomo więc tylko, że 80 osób otrzymało od 2 do 5 tys. zł. Nie wskazano natomiast powodów wypłaty nagród w konkretnych przypadkach, a jedynie wskazano ogólnie, że zostały przyznane za osiągnięcia w pracy zawodowej, inicjatywę i zaangażowanie w obowiązki oraz twórczy wkład w realizację powierzonych zadań.

Również informacja o wynagrodzeniach doradców zatrudnionych w gabinecie politycznym ministra cyfryzacji została poddana anonimizacji w ten sposób, że podane są kwoty za trzy miesiące (styczeń, luty, marzec), ale zaczerniono obydwa nazwiska.

PS/źródło: DGP

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.