Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Resort cyfryzacji nie chce ujawnić komu przyznał nagrody

09.06.2016, 08:15; Aktualizacja: 09.06.2016, 08:33
 • Wyślij
 • Drukuj

Szefowa resortu Anna Streżyńska nie chce ujawnić informacji o tym, jakie wynagrodzenie otrzymują konkretni doradcy z jej gabinetu politycznego. Nie upublicznia też listy nagród ani księgi wejść/wyjść.

Reklama

Z wnioskiem w tej sprawie zwrócili się w kwietniu członkowie Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska. Ministerstwo – po dwóch miesiącach – odpowiedziało „nie”.

Z pisma resortu możemy się dowiedzieć, że ewidencja gości prowadzona jest w formie elektronicznej i zdaniem ministerstwa nie zawiera informacji o sprawach publicznych. Ma charakter wewnętrzny, organizacyjny i techniczny. Są w niej bowiem tylko personalia osób spoza aparatu administracji publicznej.

Jednocześnie ministerstwo udostępniło jednak dwa dokumenty, ale w dość niecodzienny sposób. Lista pracowników, którym w 2015 r. i na początku 2016 r. przyznano nagrody, zawiera tylko informacje o kwotach, ale bez przypisania ich do nazwisk. Te poddano anonimizacji. Wiadomo więc tylko, że 80 osób otrzymało od 2 do 5 tys. zł. Nie wskazano natomiast powodów wypłaty nagród w konkretnych przypadkach, a jedynie wskazano ogólnie, że zostały przyznane za osiągnięcia w pracy zawodowej, inicjatywę i zaangażowanie w obowiązki oraz twórczy wkład w realizację powierzonych zadań.

Również informacja o wynagrodzeniach doradców zatrudnionych w gabinecie politycznym ministra cyfryzacji została poddana anonimizacji w ten sposób, że podane są kwoty za trzy miesiące (styczeń, luty, marzec), ale zaczerniono obydwa nazwiska.

PS/źródło: DGP

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.