Niedziela, 23 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

RZ: Składki prawnika podatkowym kosztem w jego kancelarii

15.06.2016, 09:33; Aktualizacja: 15.06.2016, 09:59
 • Wyślij
 • Drukuj

Zapłata składek członkowskich jest warunkiem wykonywania zawodu i co za tym idzie, uzyskiwania przychodów. Dlatego mogą być one kosztem podatkowym- uznała Izba Skarbowa w Katowicach.

Reklama

O interpretację wystąpił radca prawny prowadzący własną kancelarię. Co miesiąc wpłaca on składkę na rzecz samorządu zawodowego. Taki obowiązek wynika z przepisów. Warunkuje ona możliwość wykonywania zawodu.

Prawnik uważa, że składki można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów, ponieważ spełniają one warunki wymienione w art. 22 ust. 1 ustawy o PIT.

Fiskus zgodził się, że wydatki na obowiązkowe składki członkowskie na rzecz organizacji zrzeszających osoby wykonujące dany zawód mogą być kosztem uzyskania przychodów.

PS/źródło: "Rzeczpospolita"

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.