Sobota, 10 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Śledztwo smoleńskie w rękach delegowanych

16.06.2016, 09:11; Aktualizacja: 16.06.2016, 09:19
 • Wyślij
 • Drukuj

W skład zespołu smoleńskiego nie wchodzi żaden prokurator ze stanowiskiem prokuratora Prokuratury Krajowej. W ocenie prokuratora Krzysztofa Parchimowicza, może to prowadzić do wniosku, że przełożeni nie chcieli mieć w nim kogoś o mocnej pozycji zawodowej.

Reklama

Zespół zajmujący się wyjaśnianiem katastrofy samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem liczy 12 osób. Rzeczywiście, wszyscy jego członkowie są tylko na delegacji. Dotyczy to zarówno kierownictwa zespołu: Marka Kuczyńskiego (z Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu) i jego dwóch zastępców Krzysztofa Schwartza (z tej samej jednostki) oraz Agnieszki Stanek (z Prokuratury Okręgowej w Krakowie), jak i pozostałych członków tego ciała. Wszyscy są delegowani na czas nieokreślony.

"Zwierzchnicy mają w ten sposób marchewkę. Jeśli członkowie zespołu smoleńskiego poprowadzą śledztwo tak, że ktoś się ucieszy, to dostaną awans" – twierdzi w rozmowie z gazetą jeden z prokuratorów.

PS/źródło: DGP

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.