Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

RZ: Zbigniew Ziobro coraz częściej interweniuje w sądzie

17.06.2016, 08:58; Aktualizacja: 17.06.2016, 09:07
 • Wyślij
 • Drukuj

Tylko od marca do połowy czerwca minister sprawiedliwości wysłał do Sądu Najwyższego 31 kasacji - informuje "Rzeczpospolita". 

Reklama

Wśród nich znalazła się również kasacja w sprawie Romana Polańskiego.

Takie postępowanie ministra Ziobry krytycznie oceniają karniści. Podkreślają bowiem, że to nadzwyczajna instytucja i nie powinno się jej nadużywać.

Prośby o skierowanie kasacji wysłali do ministra: Instytut Pamięci Narodowej, sądy okręgowe w Gdańsku, Warszawie i Toruniu, prokuratury w Gliwicach, Zamościu czy Krakowie, a także rzecznik praw obywatelskich i Naczelna Prokuratura Wojskowa. Ostatnią kasację minister wysłał do SN 10 czerwca.

PS/źródło: "Rzeczpospolita"

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.