Środa, 7 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Dane o podsłuchach to nie zawsze informacja publiczna

07.07.2016, 08:44; Aktualizacja: 07.07.2016, 08:50
 • Wyślij
 • Drukuj

Aby żądana informacja uzyskała walor informacji publicznej, musi dotyczyć „sprawy publicznej” - wskazał WSA w Warszawie.

Reklama

Obywatel poprosił komendanta głównego policji o udostępnienie informacji publicznej na temat stosowanych wobec niego czynności operacyjno-rozpoznawczych w latach 2007–2008.

Komendant główny policji w czerwcu 2015 r. wydał decyzję odmowną. A obywatel wniósł więc skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Ten, choć nie przyznał racji skarżącemu, z innych powodów uchylił decyzję komendanta. Wskazał bowiem, że aby żądana informacja uzyskała walor informacji publicznej, musi dotyczyć „sprawy publicznej”. Celem ustawy o dostępie do informacji nie jest bowiem zaspokajanie indywidualnych potrzeb wnioskodawcy.

PS/źródło: DGP

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.