Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Dane o podsłuchach to nie zawsze informacja publiczna

07.07.2016, 08:44; Aktualizacja: 07.07.2016, 08:50
 • Wyślij
 • Drukuj

Aby żądana informacja uzyskała walor informacji publicznej, musi dotyczyć „sprawy publicznej” - wskazał WSA w Warszawie.

Reklama

Obywatel poprosił komendanta głównego policji o udostępnienie informacji publicznej na temat stosowanych wobec niego czynności operacyjno-rozpoznawczych w latach 2007–2008.

Komendant główny policji w czerwcu 2015 r. wydał decyzję odmowną. A obywatel wniósł więc skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Ten, choć nie przyznał racji skarżącemu, z innych powodów uchylił decyzję komendanta. Wskazał bowiem, że aby żądana informacja uzyskała walor informacji publicznej, musi dotyczyć „sprawy publicznej”. Celem ustawy o dostępie do informacji nie jest bowiem zaspokajanie indywidualnych potrzeb wnioskodawcy.

PS/źródło: DGP

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.