Niedziela, 23 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Niepewne losy walczących z korupcją

12.07.2016, 10:01; Aktualizacja: 12.07.2016, 17:07
 • Wyślij
 • Drukuj

Wszyscy śledczy pracujący w tzw. pezetach są na delegacji z jednostek niższego szczebla.

Reklama

Chodzi o prokuratorów z 11 wydziałów zamiejscowych departamentu do spraw przestępczości zorganizowanej i korupcji w ramach Prokuratury Krajowej. Żaden z nich nie wie, czy dostanie awans ani czy jego misja zostanie przedłużona. Zdaniem niektórych może to uderzać w niezależność śledczych, co najlepiej ilustruje przypadek prokurator Hanny Grzeszczyk, naczelnika wydziału zamiejscowego PK w Poznaniu, która po trzech miesiącach właśnie straciła funkcję i wróciła z delegacji do prokuratury regionalnej.

EŚ/Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.