Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Rz: Kary finansowe dla zdegradowanych śledczych

14.07.2016, 10:13; Aktualizacja: 14.07.2016, 10:21
 • Wyślij
 • Drukuj

Prokuratorzy, których nowa władza przeniosła na niższe stanowiska, nie staną stawek awansowanych związanych ze stażem pracy.

Reklama

Taki wniosek płynie z interpretacji zawartej w piśmie Przemysława Funioka, dyrektora biura prezydialnego Prokuratury Krajowej, do którego dotarł DGP. Stracić mogą przede wszystkim z

degradowani z samych szczytów do rejonów lub prokuratur okręgowych. Wśród nich są np. Marek Jamrogowicz (dawniej pierwszy zastępca Andrzeja Seremeta), Marzena Kowalska (dawniej zastępca Andrzeja Seremeta), Dariusz Korneluk (dawniej szef Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie), Jarosław Onyszczuk (dawniej zastępca szefa Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie), Artur Wrona (dawniej szef Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie). Niekorzystna wykładnia odbije się też na płacach śledczych z dawnej prokuratury wojskowej, którzy popadli w niełaskę nowej władzy.

Zdaniem prokuratora Funioka akt przeniesienia jest co do zasadniczego skutku równoznaczny z aktem powołania na nowe, niższe stanowisko. Zachowanie prawa do wynagrodzenia oznacza więc, że prokuratorom tym ustawa nie przyznała wynagrodzenia zasadniczego prokuratorów nowo utworzonych jednostek (np. Prokuratury Krajowej, prokuratur regionalnych czy okręgowych). Tym bardziej więc nie przysługuje im prawo do uzyskania kolejnej stawki awansowej przewidzianej dla prokuratora Prokuratury Krajowej, regionalnej czy okręgowej.

EŚ/Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.