Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Sądy podzieliły obowiązki według nowych zasad

02.08.2016, 09:32; Aktualizacja: 02.08.2016, 09:43
 • Wyślij
 • Drukuj

Wczoraj minął miesięczny okres, jaki minister sprawiedliwości dał prezesom sądów, aby uporządkowali pracę w podległych im jednostkach według nowych zasad. Mimo tak krótkiego czasu wygląda na to, że sądy zadaniu podołały - donosi DGP.

Reklama

Nowelą, która weszła w życie 1 lipca, dokonano korekt m.in. w procentowym przydziale spraw sędziom. Największe zmiany dotyczyły tych, którzy pełnią funkcje rzeczników prasowych, a także tych, którzy są członkami Krajowej Rady Sądownictwa. Pierwsi według starych zasad otrzymywali jedynie 50 proc. udziału (średniego wpływu spraw przypadającego na sędziego w danej jednostce). Teraz ich obciążenie pracą jest większe, bo wynosi – w zależności od wielkości obszaru, dla którego pełnią funkcję – 75 lub 90 proc. Natomiast jeżeli chodzi o członków KRS, to ich obowiązki orzecznicze zostały podwojone (z 25 proc. do 50).

PS/źródło: DGP

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.