Sobota, 29 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

GW: Ziobro chce ukarania prokuratorów, ale żaden z nich nie pracuje już w zawodzie

05.08.2016, 09:11; Aktualizacja: 05.08.2016, 10:36
 • Wyślij
 • Drukuj

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział kasację od dyscyplinarnego uniewinnienia śledczych z Pucka, którzy prowadzili postępowanie w głośnej sprawie śmierci dzieci w rodzinie zastępczej. Tylko że żaden z nich nie pracuje już w zawodzie - donosi "Gazeta Wyborcza".

Reklama

- Zdecydowałem się złożyć kasację do Sądu Najwyższego od - moim zdaniem - rażąco niesłusznego rozstrzygnięcia prokuratorskiego sądu dyscyplinarnego, który kierując się solidarnością korporacyjną, zwolnił od odpowiedzialności prokuratorów ewidentnie winnych zaniedbań, którzy przyczynili się do śmierci kolejnego dziecka w Pucku - powiedział w środę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Jak wskazał, bezpośrednim asumptem do działań było rozstrzygnięcie prokuratorskiego sądu dyscyplinarnego, który "uniewinnił od stawianych zarzutów prokuratorów odpowiedzialnych za zaniechania, które przyczyniły się do kolejnej śmierci dziecka w Pucku".

- Analiza akt sprawy związanych z tą tragedią musi budzić bardzo duże emocje (...), a z drugiej strony musi budzić sprzeciw wobec bezduszności działań prokuratorów, którzy dysponując konkretnymi informacjami, wskazującymi na możliwość przestępczych działań wymierzonych w te dzieci, po śmierci pierwszego dziecka, lekceważyli je konsekwentnie przez dwa długie miesiące - powiedział Ziobro.

Jak donosi "GW" jeden śledczy, jest już jednak w stanie spoczynku, a drugi nie otrzymał nominacji prokuratorskiej.

"GW" sprawdziła i jeden śledczy, o którym mowa, jest już w stanie spoczynku, drugi nie otrzymał nominacji prokuratorskiej.

PS/źródło: GW

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Spór wokół TK

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.