Sobota, 10 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

GW: Ziobro chce ukarania prokuratorów, ale żaden z nich nie pracuje już w zawodzie

05.08.2016, 09:11; Aktualizacja: 05.08.2016, 10:36
 • Wyślij
 • Drukuj

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział kasację od dyscyplinarnego uniewinnienia śledczych z Pucka, którzy prowadzili postępowanie w głośnej sprawie śmierci dzieci w rodzinie zastępczej. Tylko że żaden z nich nie pracuje już w zawodzie - donosi "Gazeta Wyborcza".

Reklama

- Zdecydowałem się złożyć kasację do Sądu Najwyższego od - moim zdaniem - rażąco niesłusznego rozstrzygnięcia prokuratorskiego sądu dyscyplinarnego, który kierując się solidarnością korporacyjną, zwolnił od odpowiedzialności prokuratorów ewidentnie winnych zaniedbań, którzy przyczynili się do śmierci kolejnego dziecka w Pucku - powiedział w środę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Jak wskazał, bezpośrednim asumptem do działań było rozstrzygnięcie prokuratorskiego sądu dyscyplinarnego, który "uniewinnił od stawianych zarzutów prokuratorów odpowiedzialnych za zaniechania, które przyczyniły się do kolejnej śmierci dziecka w Pucku".

- Analiza akt sprawy związanych z tą tragedią musi budzić bardzo duże emocje (...), a z drugiej strony musi budzić sprzeciw wobec bezduszności działań prokuratorów, którzy dysponując konkretnymi informacjami, wskazującymi na możliwość przestępczych działań wymierzonych w te dzieci, po śmierci pierwszego dziecka, lekceważyli je konsekwentnie przez dwa długie miesiące - powiedział Ziobro.

Jak donosi "GW" jeden śledczy, jest już jednak w stanie spoczynku, a drugi nie otrzymał nominacji prokuratorskiej.

"GW" sprawdziła i jeden śledczy, o którym mowa, jest już w stanie spoczynku, drugi nie otrzymał nominacji prokuratorskiej.

PS/źródło: GW

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.