Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

RZ: Sądy częściej skazują na SDE

10.08.2016, 09:29; Aktualizacja: 10.08.2016, 09:33
 • Wyślij
 • Drukuj

Sędziowie znowu skazują na pobyt w areszcie domowym.

Reklama

Z najnowszych statystyk Ministerstwa Sprawiedliwości wynika, że po kilku miesiącach zastoju w pierwszej połowie 2016 r. karę więzienia z elektroniczną bransoletą odbywało 2,5 tys. osób.

Korzystając z systemu, sądy też coraz chętniej orzekają zakazy zbliżania się do określonych miejsc i osób – w ciągu trzech miesięcy było ich ponad 40. Dla porównania: od lipca do grudnia 2015 r. wszystkie sądy rejonowe w kraju (311) orzekły jedynie 25 kar ograniczenia wolności w systemie dozoru elektronicznego.

PS/źródło: "Rzeczpospolita"

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.