Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Podatek od sprzedaży jest zgodny z prawem unijnym

11.08.2016, 07:44; Aktualizacja: 11.08.2016, 08:10
 • Wyślij
 • Drukuj

Polska danina dla detalistów znacznie różni się od podatków węgierskich, które zakwestionowała Komisja Europejska – uważa resort finansów.

Reklama

Podatek zacznie obowiązywać już 1 września. Kilka dni temu, w odpowiedzi na poselską interpelację, wiceminister finansów Wiesław Janczyk przyznał jednak, że „dalsze postępowanie władz polskich jest uzależnione od oficjalnego stanowiska KE w sprawie oceny podatku jako statuującego lub nie pomoc publiczną”.

Ministerstwo Finansów poinformowało DGP, że nie otrzymało dotychczas takiego stanowiska.

Wiceminister nie obawia się jednak, że Komisja potraktuje polski podatek od sprzedaży detalicznej w takim sam sposób, jak zakwestionowała trzy daniny węgierskie: składkę na cele zdrowotne wnoszoną przez sektor tytoniowy, opłatę w sprawie łańcucha żywnościowego i podatek od reklam. Przekonuje, że znacznie się one różnią.

PS/źródło: DGP

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.