Sobota, 10 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Podatek od sprzedaży jest zgodny z prawem unijnym

11.08.2016, 07:44; Aktualizacja: 11.08.2016, 08:10
 • Wyślij
 • Drukuj

Polska danina dla detalistów znacznie różni się od podatków węgierskich, które zakwestionowała Komisja Europejska – uważa resort finansów.

Reklama

Podatek zacznie obowiązywać już 1 września. Kilka dni temu, w odpowiedzi na poselską interpelację, wiceminister finansów Wiesław Janczyk przyznał jednak, że „dalsze postępowanie władz polskich jest uzależnione od oficjalnego stanowiska KE w sprawie oceny podatku jako statuującego lub nie pomoc publiczną”.

Ministerstwo Finansów poinformowało DGP, że nie otrzymało dotychczas takiego stanowiska.

Wiceminister nie obawia się jednak, że Komisja potraktuje polski podatek od sprzedaży detalicznej w takim sam sposób, jak zakwestionowała trzy daniny węgierskie: składkę na cele zdrowotne wnoszoną przez sektor tytoniowy, opłatę w sprawie łańcucha żywnościowego i podatek od reklam. Przekonuje, że znacznie się one różnią.

PS/źródło: DGP

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.