Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prezes Legii z zakazem wykonywania zawodu

18.08.2016, 10:50; Aktualizacja: 18.08.2016, 11:03
 • Wyślij
 • Drukuj

Sąd dyscyplinarny samorządu radcowskiego zawiesił Bogusława Leśnodorskiego na trzy lata w prawach wykonywania zawodu radcy prawnego.

Reklama

Ponadto zakazał mu sprawowania patronatu przez pięć lat. Zdaniem sądu dyscyplinarnego prezes Legii Warszawa dopuścił się "ciężkiego naruszenia zasad etycznych i działania w warunkach konfliktu interesów". Z uzasadnienia, do którego dotarła "Wyborcza", wynika, że Leśnodorski reprezentował najpierw jedną, a później drugą stronę tego samego sporu, bez usprawiedliwienia nie przychodził na rozprawy, nie próbował też naprawić szkód, które wyrządził wcześniejszej klientce. Sąd dyscyplinarny uznał, że prezes zlekceważył tym samym zasadę "zaufania do wykonywanego zawodu oraz jego godności".

Orzeczenie zapadło 15 maja i jest nieprawomocne. Leśnodorski zapewnił, że dalej będzie wykonywać zawód radcy prawnego oraz zarzucił sądowi korporacyjnemu brak obiektywizmu.

EŚ/Źródło: Gazeta Wyborcza

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.