Czwartek, 8 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prezes Legii z zakazem wykonywania zawodu

18.08.2016, 10:50; Aktualizacja: 18.08.2016, 11:03
 • Wyślij
 • Drukuj

Sąd dyscyplinarny samorządu radcowskiego zawiesił Bogusława Leśnodorskiego na trzy lata w prawach wykonywania zawodu radcy prawnego.

Reklama

Ponadto zakazał mu sprawowania patronatu przez pięć lat. Zdaniem sądu dyscyplinarnego prezes Legii Warszawa dopuścił się "ciężkiego naruszenia zasad etycznych i działania w warunkach konfliktu interesów". Z uzasadnienia, do którego dotarła "Wyborcza", wynika, że Leśnodorski reprezentował najpierw jedną, a później drugą stronę tego samego sporu, bez usprawiedliwienia nie przychodził na rozprawy, nie próbował też naprawić szkód, które wyrządził wcześniejszej klientce. Sąd dyscyplinarny uznał, że prezes zlekceważył tym samym zasadę "zaufania do wykonywanego zawodu oraz jego godności".

Orzeczenie zapadło 15 maja i jest nieprawomocne. Leśnodorski zapewnił, że dalej będzie wykonywać zawód radcy prawnego oraz zarzucił sądowi korporacyjnemu brak obiektywizmu.

EŚ/Źródło: Gazeta Wyborcza

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.