Niedziela, 4 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Duże zainteresowanie sędziowskim kongresem

23.08.2016, 09:24; Aktualizacja: 23.08.2016, 09:37
 • Wyślij
 • Drukuj

Już ponad 1 tys. orzeczników ze wszystkich szczebli sądownictwa zadeklarowało udział w Nadzwyczajnym Kongresie Sędziów, który za dwa tygodnie w sobotę odbędzie się w Warszawie.

Reklama

– To wydarzenie bez precedensu, jeszcze nigdy sędziowie nie spotykali się w tak dużym gronie, ale też i sytuacja jest wyjątkowa – mówi DGP Bartłomiej Przymusiński, rzecznik prasowy Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”, które wraz ze Stowarzyszeniem Sędziów Themis, Stowarzyszeniem Sędziów Rodzinnych w Polsce oraz Stowarzyszeniem Sędziów Rodzinnych „Pro Familia” i Krajową Radą Sądownictwa organizuje zjazd.

Zainteresowanie spotkaniem jest tak duże, że organizatorzy zmuszeni byli zmienić salę na większą. Zamiast w Sali Koncertowej na VI piętrze Pałacu Kultury i Nauki obrady odbędą się w sali im. Stefana Starzyńskiego na IV p. Obecnie chętni wpisywani są już na listę rezerwową, dlatego organizatorzy proszą o wcześniejsze informowanie, jeśli ktoś rezygnuje z udziału, by dać szansę oczekującym. Ci, dla których nie starczy miejsc, będą mogli obejrzeć obrady na żywo w internecie.

PS/źródło: DGP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.