Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Duże zainteresowanie sędziowskim kongresem

23.08.2016, 09:24; Aktualizacja: 23.08.2016, 09:37
 • Wyślij
 • Drukuj

Już ponad 1 tys. orzeczników ze wszystkich szczebli sądownictwa zadeklarowało udział w Nadzwyczajnym Kongresie Sędziów, który za dwa tygodnie w sobotę odbędzie się w Warszawie.

Reklama

– To wydarzenie bez precedensu, jeszcze nigdy sędziowie nie spotykali się w tak dużym gronie, ale też i sytuacja jest wyjątkowa – mówi DGP Bartłomiej Przymusiński, rzecznik prasowy Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”, które wraz ze Stowarzyszeniem Sędziów Themis, Stowarzyszeniem Sędziów Rodzinnych w Polsce oraz Stowarzyszeniem Sędziów Rodzinnych „Pro Familia” i Krajową Radą Sądownictwa organizuje zjazd.

Zainteresowanie spotkaniem jest tak duże, że organizatorzy zmuszeni byli zmienić salę na większą. Zamiast w Sali Koncertowej na VI piętrze Pałacu Kultury i Nauki obrady odbędą się w sali im. Stefana Starzyńskiego na IV p. Obecnie chętni wpisywani są już na listę rezerwową, dlatego organizatorzy proszą o wcześniejsze informowanie, jeśli ktoś rezygnuje z udziału, by dać szansę oczekującym. Ci, dla których nie starczy miejsc, będą mogli obejrzeć obrady na żywo w internecie.

PS/źródło: DGP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.