Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Bez podwyżek w prokuraturze

29.08.2016, 08:31; Aktualizacja: 29.08.2016, 08:43
 • Wyślij
 • Drukuj

Prokurator krajowy poinformował Związek Zawodowy Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP, że dodatkowe 1,4 mld zł na płace w administracji państwowej już zostały podzielone. Prokuratorzy nie mogą liczyć na podwyżki.

Reklama

Jednak ze stanowiska Ministerstwa Finansów wynika, iż zwiększenie środków powinno zabezpieczać również wypłatę należnych nagród jubileuszowych oraz odpraw emerytalnych. „Takie rozwiązanie przyjęte przez rząd nie daje możliwości wprowadzenia podwyżek płac dla wszystkich grup pracowników zatrudnionych w jednostkach prokuratury” – stwierdza prokurator krajowy Bogdan Święczkowski w piśmie do szefa związkowców.

PS/źródło: DGP

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.