Piątek, 2 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Bez podwyżek w prokuraturze

29.08.2016, 08:31; Aktualizacja: 29.08.2016, 08:43
 • Wyślij
 • Drukuj

Prokurator krajowy poinformował Związek Zawodowy Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP, że dodatkowe 1,4 mld zł na płace w administracji państwowej już zostały podzielone. Prokuratorzy nie mogą liczyć na podwyżki.

Reklama

Jednak ze stanowiska Ministerstwa Finansów wynika, iż zwiększenie środków powinno zabezpieczać również wypłatę należnych nagród jubileuszowych oraz odpraw emerytalnych. „Takie rozwiązanie przyjęte przez rząd nie daje możliwości wprowadzenia podwyżek płac dla wszystkich grup pracowników zatrudnionych w jednostkach prokuratury” – stwierdza prokurator krajowy Bogdan Święczkowski w piśmie do szefa związkowców.

PS/źródło: DGP

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.