Niedziela, 23 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Zwrot pieniędzy dla kibiców za żużlową klapę roku

01.09.2016, 08:35; Aktualizacja: 01.09.2016, 13:26
 • Wyślij
 • Drukuj

Polski Związek Motorowy odpowiada za złą organizację Grand Prix na Stadionie Narodowym ( obecnie PGE Narodowy) w 2015 r. – uznał sąd i nakazał zwrot prawie połowy ceny za bilety.

Reklama

Zorganizowane w kwietniu 2015 r. na Stadionie Narodowym zawody Grand Prix w żużlu miały być wielkim wydarzeniem sportowym. Rywalizacja czołówki światowego speedwaya, pożegnanie zasłużonego polskiego żużlowca Tomasza Golloba i 53 tys. widzów na trybunach. Zamiast święta sportu był skandal. Źle przygotowany tor, liczne upadki, zrywająca się taśma startowa. W końcu kilkadziesiąt minut przerwy, konsultacje z zawodnikami i decyzja sędziów, że zawody zostają przerwane ze względów bezpieczeństwa – po trzech seriach, czyli 12 wyścigach, podczas gdy planowano przeprowadzenie 23.

Zbulwersowani kibice bardzo szybko skrzyknęli się w internecie, by złożyć pozew zbiorowy przeciwko organizatorowi imprezy – Polskiemu Związkowi Motorowemu. Byli jednak i tacy, którzy postanowili wysunąć roszczenia indywidualnie. Pierwszy korzystny wyrok zapadł niedawno przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa. Uwzględnił on pozew i zasądził zwrot prawie połowy zapłaty za pięć biletów.

PS/źródło: DGP

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.