Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

RZ: Prokuratorzy chcą nowych dodatków

07.09.2016, 09:01; Aktualizacja: 07.09.2016, 09:18
 • Wyślij
 • Drukuj

Dodatkowe obowiązki służbowe zasługują na gratyfikację – uważa Krajowa Rada Prokuratorów.

Reklama

KRP zarekomendowała podjęcie prac legislacyjnych nad zmianą rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wynagrodzenia zasadniczego prokuratorów oraz wysokości dodatków funkcyjnych przysługujących śledczym.

Chodzi o to, by w załączniku do tego rozporządzenia, który zawiera mnożniki służące do ustalania wysokości dodatków funkcyjnych, uwzględnione zostały funkcje: członka sądu dyscyplinarnego i odwoławczego sądu dyscyplinarnego oraz przewodniczącego i zastępcy przewodniczącego sądu dyscyplinarnego i odwoławczego sądu dyscyplinarnego.

KRP stoi na stanowisku, że dodatkowe obowiązki służbowe, które na podstawie nowej ustawy Prawo o prokuraturze obciążyły prokuratorów pełniących te funkcje, zasługują na gratyfikację.

PS/źródło: "Rzeczpospolita"

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.