Piątek, 9 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Polsce też grożą kary za nazwanie Panamy rajem podatkowym

08.09.2016, 09:05; Aktualizacja: 08.09.2016, 09:09
 • Wyślij
 • Drukuj

Tamtejszy parlament uchwalił ustawę umożliwiającą nakładanie sankcji na kraje i organizacje międzynarodowe, które określą panamę jako fiskalny raj. Dotyczy to również nas - informuje DGP.

Reklama

W polskich przepisach nie używa się wprawdzie określenia „raj podatkowy”, tylko „kraje i terytoria stosujące szkodliwą konkurencję podatkową”. W praktyce jednak, zgodnie ze wskazówkami Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, ma to identyczne skutki.

Zdaniem ekspertów podatkowych, z którymi rozmawiał DGP, oznacza to, że panamska ustawa powinna objąć także nasz kraj.

PS/źródło: DGP

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.