Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Polsce też grożą kary za nazwanie Panamy rajem podatkowym

08.09.2016, 09:05; Aktualizacja: 08.09.2016, 09:09
 • Wyślij
 • Drukuj

Tamtejszy parlament uchwalił ustawę umożliwiającą nakładanie sankcji na kraje i organizacje międzynarodowe, które określą panamę jako fiskalny raj. Dotyczy to również nas - informuje DGP.

Reklama

W polskich przepisach nie używa się wprawdzie określenia „raj podatkowy”, tylko „kraje i terytoria stosujące szkodliwą konkurencję podatkową”. W praktyce jednak, zgodnie ze wskazówkami Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, ma to identyczne skutki.

Zdaniem ekspertów podatkowych, z którymi rozmawiał DGP, oznacza to, że panamska ustawa powinna objąć także nasz kraj.

PS/źródło: DGP

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.