Piątek, 2 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

RZ: W prokuraturach skanują oświadczenia

14.09.2016, 09:21; Aktualizacja: 14.09.2016, 09:35
 • Wyślij
 • Drukuj

W prokuraturach okręgowych najwięcej pracy mają teraz informatycy. Trwa bowiem publikowanie oświadczeń majątkowych śledczych.

Reklama

Z ujawnieniem oświadczeń nie poradziły sobie jeszcze największe okręgi w kraju. To na ich stronach zawisną też oświadczenia prokuratorów z rejonu. Jest jednak wiele jednostek, na których stronach można sprawdzić, co który prokurator posiada. Tak jest np. w Płocku, Częstochowie, Gliwicach, Opolu czy Zielonej Górze - pisze "Rzeczpospolita".

"RZ" donosi, że sporadycznie pojawiają się natomiast wnioski prokuratorów o nieupublicznianie oświadczeń.

PS/źródło: "Rzeczpospolita"

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.