Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

RZ: W prokuraturach skanują oświadczenia

14.09.2016, 09:21; Aktualizacja: 14.09.2016, 09:35
 • Wyślij
 • Drukuj

W prokuraturach okręgowych najwięcej pracy mają teraz informatycy. Trwa bowiem publikowanie oświadczeń majątkowych śledczych.

Reklama

Z ujawnieniem oświadczeń nie poradziły sobie jeszcze największe okręgi w kraju. To na ich stronach zawisną też oświadczenia prokuratorów z rejonu. Jest jednak wiele jednostek, na których stronach można sprawdzić, co który prokurator posiada. Tak jest np. w Płocku, Częstochowie, Gliwicach, Opolu czy Zielonej Górze - pisze "Rzeczpospolita".

"RZ" donosi, że sporadycznie pojawiają się natomiast wnioski prokuratorów o nieupublicznianie oświadczeń.

PS/źródło: "Rzeczpospolita"

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.