Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

RZ: Groźby pod adresem sędziów

26.09.2016, 09:27; Aktualizacja: 26.09.2016, 10:32
 • Wyślij
 • Drukuj

Ponad jedna trzecia pracowników sądownictwa była narażona na groźby lub szykany – wynika z raportu Rady ds. Zapobiegania Przestępstwom.

Reklama

"Sprawcy ataków to najczęściej desperaci, ale także osoby z zaburzeniami psychicznymi. Po groźby sięgają też, choć znacznie rzadziej, lewicowi i prawicowi ekstremiści. Sprawcy mogą zatruć pracownikom Temidy życie inwektywami przez telefon, wysyłaniem e-maili, SMS i MMS, grożąc, że popełnią samobójstwo, jeżeli sprawy nie potoczą się dla nich pomyślnie. Strasząc, że zabiją osobę, która ma rozstrzygnąć ich los w majestacie prawa. Potrafią też umieścić dane swojej ofiary w sieci, by wykazać, że wiedzą o niej wszystko. Zdarzają się również pojedyncze przypadki użycia przemocy, np. popchnięcia, uderzenia czy akty wandalizmu" - czytamy w "RZ".

PS/źródło: "Rzeczpospolita"

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.