Piątek, 9 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

RZ: Prawnik odliczy wydatki na studia doktoranckie

30.09.2016, 08:54; Aktualizacja: 30.09.2016, 09:17
 • Wyślij
 • Drukuj

Radca prawny prowadzący działalność gospodarczą może odliczyć wydatki związane ze zdobyciem tytułu naukowego.

Reklama

Organy podatkowe coraz przychylniej odnoszą się do działań związanych z podnoszeniem kwalifikacji zawodowych. Izba Skarbowa w Warszawie zgodziła się w najnowszej interpretacji, by radca prawny, który podjął studia doktoranckie, odliczył od podatku czesne - informuje "Rzeczpospolita".

Dyrektor izby skarbowej przypomniał, że zgodnie z art. 22 ustawy o PIT kosztami są wydatki poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów. Podnoszenie kwalifikacji i doskonalenie zawodowe niewątpliwie podnosi konkurencyjność rynkową wnioskodawcy i prowadzonej przez niego spółki, co w konsekwencji ma wpływ na zwiększenie przychodów. Dlatego wydatki na niestacjonarne studia doktoranckie (wpłaty tytułem czesnego za odbywane studia) stanowią koszt uzyskania przychodu w rozumieniu art. 22 ustawy o PIT.

PS/źródło: "Rzeczpospolita"

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.