Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

RZ: Trudno ocenić pracę przy orzekaniu. Jak mierzyć obciążenie sędziów?

10.10.2016, 09:30; Aktualizacja: 11.10.2016, 07:20
 • Wyślij
 • Drukuj
Najnowsze statystyki MS wskazują na dysproporcje w obciążeniu sędziów.

źródło: ShutterStockNajnowsze statystyki MS wskazują na dysproporcje w obciążeniu sędziów.

Resort sprawiedliwości zapowiada stworzenie narzędzia badawczego, które zmierzy obciążenie sędziów przy orzekaniu. Gotowy wstępny pomysł ma być zaprezentowany jeszcze w tym roku - informuje dziennik "Rzeczpospolita".

Reklama

Jak informuje dziennik najnowsze statystyki MS wskazują na dysproporcje w obciążeniu sędziów. Są takie miejsca w kraju, gdzie sędzia rozpatruje tyle spraw miesięcznie, ile inny w całym roku. MS chce to zmienić.

"Trzeba podjąć decyzję, jak rzetelnie mierzyć obciążenie, bez tego nie da się przeprowadzić prawidłowej etatyzacji w sądach, a bez niej nie będzie my mieć sprawnych sądów".

Źródło: Rzeczpospolita

Źródło: Źródło zewnętrzne
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.