Czwartek, 8 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

RZ: Trudno ocenić pracę przy orzekaniu. Jak mierzyć obciążenie sędziów?

10.10.2016, 09:30; Aktualizacja: 11.10.2016, 07:20
 • Wyślij
 • Drukuj
Najnowsze statystyki MS wskazują na dysproporcje w obciążeniu sędziów.

źródło: ShutterStockNajnowsze statystyki MS wskazują na dysproporcje w obciążeniu sędziów.

Resort sprawiedliwości zapowiada stworzenie narzędzia badawczego, które zmierzy obciążenie sędziów przy orzekaniu. Gotowy wstępny pomysł ma być zaprezentowany jeszcze w tym roku - informuje dziennik "Rzeczpospolita".

Reklama

Jak informuje dziennik najnowsze statystyki MS wskazują na dysproporcje w obciążeniu sędziów. Są takie miejsca w kraju, gdzie sędzia rozpatruje tyle spraw miesięcznie, ile inny w całym roku. MS chce to zmienić.

"Trzeba podjąć decyzję, jak rzetelnie mierzyć obciążenie, bez tego nie da się przeprowadzić prawidłowej etatyzacji w sądach, a bez niej nie będzie my mieć sprawnych sądów".

Źródło: Rzeczpospolita

Źródło: Źródło zewnętrzne
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.