Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

RZ: Lasy Państwowe niechętne do korzystania z prawa pierwokupu

13.10.2016, 09:58; Aktualizacja: 13.10.2016, 10:20
 • Wyślij
 • Drukuj
Z opublikowanych przez "Rzeczpospolitą" danych wynika, że do 5 października rozpatrzono 45 wniosków na wykonanie prawa pierwokupu

źródło: ShutterStockZ opublikowanych przez "Rzeczpospolitą" danych wynika, że do 5 października rozpatrzono 45 wniosków na wykonanie prawa pierwokupu

Wprowadzenie ograniczeń do obrotu nieruchomościami leśnymi nie spowodowało wzrostu zainteresowania podmiotów uprawnionych. Jak informuje "Rzeczpospolita" do tej pory Lasy Państwowe nie wyraziły chęci do którejkolwiek z leśnej willi czy magazynu.

Reklama

Aby Lasy Państwowe były zainteresowane przejęciem działki musi ona "nadawać się do prowadzenia nieruchomości leśnej. A na zabudowanej działce jest to niemożliwe" - wyjaśnia Anna Malinowska, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

Z opublikowanych przez "Rzeczpospolitą" danych wynika, że do 5 października rozpatrzono 45 wniosków na wykonanie prawa pierwokupu, z czego dwanaście przypadków zakończyło się przeprowadzeniem transakcji. Za nieruchomości zapłacono cenę transakcyjną, gdyż jak zapewnia rzecznik wycena rzeczoznawcy Lasów, była taka sama jak cena podana przez właściciela.

Źródło: Źródło zewnętrzne
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.