Sobota, 3 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

RZ: Lasy Państwowe niechętne do korzystania z prawa pierwokupu

13.10.2016, 09:58; Aktualizacja: 13.10.2016, 10:20
 • Wyślij
 • Drukuj
Z opublikowanych przez "Rzeczpospolitą" danych wynika, że do 5 października rozpatrzono 45 wniosków na wykonanie prawa pierwokupu

źródło: ShutterStockZ opublikowanych przez "Rzeczpospolitą" danych wynika, że do 5 października rozpatrzono 45 wniosków na wykonanie prawa pierwokupu

Wprowadzenie ograniczeń do obrotu nieruchomościami leśnymi nie spowodowało wzrostu zainteresowania podmiotów uprawnionych. Jak informuje "Rzeczpospolita" do tej pory Lasy Państwowe nie wyraziły chęci do którejkolwiek z leśnej willi czy magazynu.

Reklama

Aby Lasy Państwowe były zainteresowane przejęciem działki musi ona "nadawać się do prowadzenia nieruchomości leśnej. A na zabudowanej działce jest to niemożliwe" - wyjaśnia Anna Malinowska, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

Z opublikowanych przez "Rzeczpospolitą" danych wynika, że do 5 października rozpatrzono 45 wniosków na wykonanie prawa pierwokupu, z czego dwanaście przypadków zakończyło się przeprowadzeniem transakcji. Za nieruchomości zapłacono cenę transakcyjną, gdyż jak zapewnia rzecznik wycena rzeczoznawcy Lasów, była taka sama jak cena podana przez właściciela.

Źródło: Źródło zewnętrzne
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.