Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

GW: Przetarg na caracale: Francuzi będą domagać się odszkodowania

14.10.2016, 09:46; Aktualizacja: 14.10.2016, 10:35
 • Wyślij
 • Drukuj
Po odstąpieniu przez polski rząd od negocjacji ws. zakupu 50 śmigłowców caracal, Dyrektor generalny Airbus Group Tom Enders oświadczył, że koncern będzie domagał się odszkodowania

źródło: ShutterStockPo odstąpieniu przez polski rząd od negocjacji ws. zakupu 50 śmigłowców caracal, Dyrektor generalny Airbus Group Tom Enders oświadczył, że koncern będzie domagał się odszkodowania

Wizja zapłaty rekompensaty jest realna. Airbus ma podstawy, by domagać się rekompensaty za nakłady w związku z przetargiem śmigłowcowym - uważają prawnicy.

Reklama

Jak informuje wyborcza.pl, proces może być długi, ewentualne odszkodowanie zapłaci następny rząd.

Żądania miałyby dotyczyć: "kosztów prac przy zamówionych przez Polskę ośmiu pierwszych śmigłowcach" oraz "nakładów poniesionych na rekrutację pracowników i same negocjacje".

Po odstąpieniu przez polski rząd od negocjacji ws. zakupu 50 śmigłowców caracal, Dyrektor generalny Airbus Group Tom Enders oświadczył, że koncern będzie domagał się odszkodowania.

"Airbus naprawdę chciał inwestować w Polsce i chcieliśmy przyczynić się do stworzenia konkurencyjnego przemysłu lotniczego i kosmicznego w tym kraju. Jednak rząd polski zatrzasnął nam drzwi przed nosem. Bierzemy to pod uwagę" - dodał Enders.

Więcej na wyborcza.pl

Źródło: Źródło zewnętrzne
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Spór wokół TK

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.