Czwartek, 8 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

GW: Przetarg na caracale: Francuzi będą domagać się odszkodowania

14.10.2016, 09:46; Aktualizacja: 14.10.2016, 10:35
 • Wyślij
 • Drukuj
Po odstąpieniu przez polski rząd od negocjacji ws. zakupu 50 śmigłowców caracal, Dyrektor generalny Airbus Group Tom Enders oświadczył, że koncern będzie domagał się odszkodowania

źródło: ShutterStockPo odstąpieniu przez polski rząd od negocjacji ws. zakupu 50 śmigłowców caracal, Dyrektor generalny Airbus Group Tom Enders oświadczył, że koncern będzie domagał się odszkodowania

Wizja zapłaty rekompensaty jest realna. Airbus ma podstawy, by domagać się rekompensaty za nakłady w związku z przetargiem śmigłowcowym - uważają prawnicy.

Reklama

Jak informuje wyborcza.pl, proces może być długi, ewentualne odszkodowanie zapłaci następny rząd.

Żądania miałyby dotyczyć: "kosztów prac przy zamówionych przez Polskę ośmiu pierwszych śmigłowcach" oraz "nakładów poniesionych na rekrutację pracowników i same negocjacje".

Po odstąpieniu przez polski rząd od negocjacji ws. zakupu 50 śmigłowców caracal, Dyrektor generalny Airbus Group Tom Enders oświadczył, że koncern będzie domagał się odszkodowania.

"Airbus naprawdę chciał inwestować w Polsce i chcieliśmy przyczynić się do stworzenia konkurencyjnego przemysłu lotniczego i kosmicznego w tym kraju. Jednak rząd polski zatrzasnął nam drzwi przed nosem. Bierzemy to pod uwagę" - dodał Enders.

Więcej na wyborcza.pl

Źródło: Źródło zewnętrzne
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.