Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Nazwisko kontrolera biletów nie jest informacją publiczną

18.10.2016, 07:29; Aktualizacja: 18.10.2016, 07:53
 • Wyślij
 • Drukuj

Osoba sprawdzająca uprawnienia do przejazdów środkami komunikacji miejskiej nie pełni funkcji publicznych, więc jej dane osobowe nie podlegają udostępnieniu obywatelom – orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjnej w Warszawie.

Reklama

Powództwo do sądu złożył pasażer stołecznej komunikacji. Mężczyzna domagał się od dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego (ZTM) udostępnienia informacji publicznej w zakresie imienia i nazwiska kontrolera biletów posługującego się identyfikatorem o określonym numerze. Urzędnik w drodze decyzji administracyjnej odmówił podania danych.

Ponownie rozpatrując sprawę dyrektor ZTM utrzymał w mocy swoją pierwotną decyzję. W efekcie mężczyzna wniósł skargę do WSA w Warszawie.

Sąd orzekł, że kontroler biletów w środkach komunikacji miejskiej nie jest osobą pełniącą funkcję publiczną. Dokonywana przez niego kontrola nie jest działaniem o charakterze decyzyjnym czy też kształtującym czyjąś sytuację prawną. W efekcie jego imię i nazwisko nie stanowią informacji publicznej.

PS/źródło: DGP

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Spór wokół TK

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.