Piątek, 2 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Niecałe 100 mln zł na nieodpłatną pomoc prawną

24.10.2016, 09:32; Aktualizacja: 24.10.2016, 09:46
 • Wyślij
 • Drukuj

Resort sprawiedliwości nie planuje żadnych zmian systemowych, jeśli chodzi o przyszłoroczną edycję nieodpłatnych porad prawnych w powiatach - potwierdziła DGP.

Reklama

– W 2017 r. nieodpłatna pomoc prawna powinna być organizowana przez powiaty na zasadach dotychczasowych – informuje Ministerstwo Sprawiedliwości.

W sumie realizacja nieodpłatnej pomocy prawnej w przyszłym roku kosztować będzie niecałe 100 mln zł. Środki w projekcie ustawy budżetowej zostały zabezpieczone w części budżetu państwa pozostającej w dyspozycji wojewodów, odmiennie niż miało to miejsce w ustawie budżetowej na rok 2016, w której to środki były zabezpieczone w rezerwie celowej.

PS/źródło: DGP

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.