Niedziela, 4 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Sędziowie zmieniają system informacji prawnej

26.10.2016, 09:45; Aktualizacja: 26.10.2016, 09:50
 • Wyślij
 • Drukuj

Już nie Wolters Kluwer, ale C.H. Beck będzie przez najbliższy rok dostarczał sądom system informacji prawnej.

Reklama

Do przetargu stanęły tylko dwa podmioty: Wolters Kluwer oferujący Lex Omega oraz C.H. Beck ze swoim Legalisem. Wygrał ten drugi. Z informacji podanych przez Centrum Zakupów dla Sądownictwa wynika, że przeważyły kryteria cenowe – w tej kategorii C.H. Beck otrzymał aż 50 punktów, podczas gdy jego konkurent jedynie 12,96 pkt.

Sędziowie uważają jednak, że sądy powinny mieć dostęp do obydwu SIP, które, jak przekonują, nie są przecież systemami konkurencyjnymi, a komplementarnymi.

PS/źródło: DGP

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.