Sobota, 3 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Grzywny w Warszawie niższe niż w Zielonej Górze

17.11.2016, 09:35; Aktualizacja: 17.11.2016, 09:50
 • Wyślij
 • Drukuj

Najczęściej dostajemy mandaty za uporczywe niewpłacanie daniny. Maksymalnie może to być 3700 zł, ale w praktyce sankcja nie przekracza 900 zł – wynika z sondy DGP wśród izb skarbowych.

Reklama

Sonda pokazała, że fiskus najczęściej karze podatników mandatem za:

● uporczywe niewpłacanie podatku,

● nieterminowe wpłacanie przez płatnika lub inkasenta pobranego podatku,

● niezłożenie w terminie deklaracji podatkowej,

● niewystawianie faktur,

● sprzedaż z pominięciem kasy rejestrującej, niewydanie dokumentu z kasy,

● nieprzekazanie w terminie sprawozdania finansowego urzędowi skarbowemu.

Wysokość mandatów za te same czyny jest różna, w zależności od regionu. Na przykład podatnicy, którzy uporczywie nie wpłacają podatku w terminie, płacą w województwie świętokrzyskim średnio trzykrotnie mniej (286 zł) niż w lubuskim, gdzie wynosi ona najwięcej w kraju (900 zł).

Za niezłożenie w terminie zeznania rocznego PIT podatnicy w woj. kujawsko-pomorskim dostają średnio 200 zł mandatu, a w lubuskim dwukrotnie więcej (400 zł).

W świętokrzyskim za niewydanie paragonu z kasy fiskalnej grozi grzywna średnio 286 zł, a w woj. warmińsko-mazurskim – 568 zł.

PS/źródło: DGP

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.