Niedziela, 4 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

GW: Szykuje się sądowa batalia właścicieli Frugo oraz Tymbarku

25.11.2016, 09:48; Aktualizacja: 25.11.2016, 10:01
 • Wyślij
 • Drukuj

FoodCare oskarża o plagiat potentata na rynku spożywczym - firmę Maspex, producenta soków Tymbark.

Reklama

FoodCare twierdzi, że gdy tylko Frugo wróciło na rynek, Maspex zmienił kampanię reklamową dla jednego ze swoich produktów (Life) i zaczął plagiatować kultowy napój. Prócz haseł w kampanii reklamowej produkt konkurencji był wlewany do podobnych szklanych butelek z szarą nakrętką, miał podobne do Frugo etykiety i kolory.

W sprawie plagiatu FoodCare próbował wytoczyć sprawę karną Maspexowi, ale prokuratura ją umorzyła.

Napój co prawda zniknął z rynku w 2013 r., ale FoodCare się nie poddaje. Tym razem właściciel Frugo chce walczyć w procesie cywilnym o nieuczciwą konkurencję i uzyskać odszkodowanie - donosi "GW".

PS/źródło: Gazeta Wyborcza

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.