Niedziela, 4 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DZP doradza przy transakcji przejęcia grupy TVN

17.03.2015, 10:13; Aktualizacja: 17.03.2015, 10:22
 • Wyślij
 • Drukuj

Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka doradzała amerykańskiej Grupie Scripps Networks International, przy zakupie od Grupy ITI i Grupy Canal+ pakietu kontrolnego akcji TVN.

Reklama

"Transakcja polega na nabyciu przez Scripps 100% udziałów w spółce N-Vision, która na etapie rozliczenia umowy sprzedaży będzie posiadała ok. 52,7%. akcji TVN" - poinformowała w komunikacie kancelaria.

Zamknięcie transakcji uzależnione jest od spełnienia warunków zawieszających, w tym uzyskania właściwych zgód regulacyjnych.

Kancelaria DZP wraz z amerykańską kancelarią Latham & Watkins LLP doradzała we wszystkich prawnych aspektach transakcji.

Z ramienia DZP byli to: Krzysztof Zakrzewski i Magdalena Skowrońska wraz z Wojciechem Dziomdziorą, Piotrem Jackowskim, Agatą Mierzwą i Maciejem Zajdą.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.